ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7764610
*
nr 776 4610
Spegel
Sekelskifte, höjd: 55
Utrop:
400 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 september 2012
kl 17:37:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 14:36:13
1
150 kr
8/9 18:08:40
2
Vinnande bud
9/9 11:57:13
3
300 kr
10/9 15:45:37
4
400 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
nr 776 4610
Spegel
Sekelskifte, höjd: 55
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 september 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/9 14:36:13 | 1 | 150 kr |
8/9 18:08:40 | 2 | Vinnande bud |
9/9 11:57:13 | 3 | 300 kr |
10/9 15:45:37 | 4 | 400 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32